Hayvancılık

Bakım: Hayvanlardan doğal ve sağlıklı ürün elde etmek istiyorsak özellikle çiftlikler de yetişen hayvanların bakımına önem vermemiz gerekir.
Beslenme: Petra Besi Çiftliği tarafından yetiştirilen her türlü hayvanın beslenmesi bizim için oldukça önemlidir. Doğal yemlerle sağlıklı.
Yetiştiricilik: Organik yaşamın ve sağlıklı beslenmenin oldukça önemli olduğu günümüz yaşam tarzında doğal beslenme adına araştırmalar yapmak.
Hayvancılık: Yaşamımızı sürdürebilmemiz için yeme ve içme ihtiyacımızı karşılamamız gerekir. Özellikle hayvansal gıdaların insan hayatında.

Petra Besi Çiftlik olarak Konya Maram Mevkii’nde yer alan 1500 baş üzerinde yerli ve kültür ırklardan oluşan büyük baş ve küçük baş sürülerimizle mera hayvancılığı ve doğal besicilik yapıyoruz.

Firmamızın amacı büyük baş ve küçük baş hayvanların yetiştirilmesi büyütülmesi, verimli bir şekilde verim alınması ve kesim yapılarak halkın talebine sunulmasıdır.

Hayvanlarımıza verdiğimiz yemi, çiftliğimize ait toplamı 1300 dönüme yakın tarlalarımıza ektiğimiz ekinlerden elde etmekteyiz. Ekili alanlarımızda kesinlikle suni gübre kullanmıyoruz. Kendi hayvanlarımızın gübrelerini tarlalarımızda doğal gübre olarak kullanıyoruz.

Büyükbaş hayvancılık kolunda hem yerli ırklar hem de kültür ırklarının yetiştiriciliğini yapmaktayız. Yerli ırkları önemsiyoruz. Anadolu coğrafyasına adapte olmuş ırkların korunmasının çok önemli olduğuna inanıyoruz. Yerli ırk hayvanlarımız arasında Kara Sığır, Boz Sığır, Plevne ve Anadolu Mandası bulunmakta. Kültür ırklarında ise Simmentel, Charolais, Limousin ırklarının yetiştiriciliğini yapmaktayız.

Hayvanlarımızı yetiştirirken kesinlikle hormon ve benzeri ilaçlar kullanılmaz. Anaçların sütleri mutlaka önce buzak ve kuzulara ayrılır daha sonra sağım yapılır. Anaçlar sürekli meralarda gezdiği ve beslendiği için sütleri kapalı beside bakılan hayvanlara göre besin değeri açısından daha zengindir. Yavruların gelişim dönemlerinde doğal anne sütü içmeleri sağlıklı gelişmeleri için çok önemlidir.

Doğal yumurta üretmek için çiftliğimizin bünyesinde tavukların refah içinde barındığı, doğal beslenebildiği, orman içinde gezebildiği bir tavuk çiftliği kurduk. Burada hazır fabrika yemi kesinlikle kullanmıyoruz. Tavuklarımız orman içindeki yaşam alanlarında yani doğada buldukları ve kendi mahsulümüz tane yemler ile besleniyorlar.

Konya Ovası Mevkii’nde bu bölgede bulunan kovanlarımızdan Meşe Balı elde ediyoruz. Konya Ovası’nda bal yapan arılar hem zengin bitki faunasından hem de meşe ağaçlarında bulunan meşe palamudu meyvesinden faydalanmaktadır. Bu, meşe balını farklı ve değerli yapan özelliklerin başında gelmektedir. Meşe Balı hem ağaç hem de çiçek balı özellikleri taşır. Doğal antioksidandır. Yüksek bitki çeşitliliği, rengi, kokusu, yoğunluğu ve lezzzeti ile bal kaynakları arasında özel bir yeri vardır.

Detaylı bilgi için info@saffholding.com mail gönderebilirsiniz.

Saff Holding 2004 yılında İstanbul’da kurulan bir dış ticaret şirketiyiz ve genel olarak ithalat - ihracat ile uğraşmaktayız ve merkezimiz İstanbul’dadır. Piyasadan gelen talepler ve doğan yeni fırsatlar neticesinde Gayrimenkul, Sanayi, Endüstriyel, Hayvancılık, Sağlık, Enerji, yumuşak ve gıda ürünleri konusunda malzemeler tedarik ve üreten uzmanlaşmış küresel ticaret yapan bir şirkettir.

İLETİŞİM FORMU

İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

19 Mayıs Mh. Dr. Hüsnü İsmet Öztürk Sk. No: 9 Şişli-İstanbul - Türkiye

(0212) 289 42 42

info@saffholding.com